Termin i miejsce XII Sympozjum
2-3 grudnia 2021 r.
Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25, 31-008 Kraków
Formuła realizacji XII Sympozjum
XII Sympozjum „Postępy w immunosupresji w przeszczepianiu narządów unaczynionych” odbędzie się w formule hybrydowej. Wszystkie wykłady będą transmitowane na żywo online.
Po zakończeniu Sympozjum każdy zarejestrowany uczestnik będzie miał dostęp do nagrań przez 3 miesiące od zakończenia Sympozjum
Ważna informacja dla uczestników XII Sympozjum
Kierujemy gorącą prośbę o zabranie ze sobą certyfikatu covidowego lub ujemnego wyniku testu COVID-19 wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem na Sympozjum, bo wciąż jesteśmy w reżimie sanitarnym.
Transmisja on-line Sympozjum
Transmisja online XII Sympozjum dostępna będzie tylko dla zarejestrowanych uczestników.
Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma przed terminem rozpoczęcia Sympozjum na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres mailowy informacje dot. dostępu do transmisji online.
Opłaty rejestracyjne
Uczestnik standardowy - udział bezpośredni w Sympozjum w Krakowie - 450 PLN brutto
Uczestnik online - udział online w Sympozjum - 300 PLN brutto
Studenci (na podstawie ważnej legitymacji studenckiej) - udział online, bez opłat
Opłaty rejestracyjne obejmują:
- uczestnik standardowy: udział w obradach, wstęp do strefy wystaw firmowych, identyfikator i materiały konferencyjne, certyfikat w formie elektronicznej, przerwy kawowe, lunche,
- uczestnik online: udział w obradach w formie online, certyfikat w formie elektronicznej
Opłaty można przesyłać za pomocą:
- za pomocą karty kredytowej podczas rejestracji za pośrednictwem dotpay.pl
- przelewu bankowego na konto Biura Organizacyjnego Symposium Cracoviense wskazanego poniżej:
Beneficjent: Symposium Cracoviense Sp. z o.o.
Adres beneficjenta: ul. Krupnicza 3, 31-123 Kraków
Nazwa banku: Alior Bank S.A.
Adres banku: ul. Łopuszanska 38D, 02-232 Warszawa, Polska
SWIFT: ALBPPLPW
IBAN: PL 77 2490 0005 0000 4530 9032 2768
Tytuł przelewu : imię i nazwisko, TRAN 2021
Zgłoszenie uczestnictwa
Rejestracja do udziału w Sympozjum jest dokonywana za pomocą formularza rejestracyjnego. Wypełniony formularz zgłoszenia online zostanie przesłany automatycznie do Biura Organizacyjnego Symposium Cracoviense.
Potwierdzenie uczestnictwa w Sympozjum zostanie przesłane natychmiast po dokonaniu rejestracji na wskazany podczas reestracji adres email.
Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest zobowiązaniem finansowym, które działa zgodnie z warunkami anulacji.
Informacja dla osób sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne
Zgłoszenia osób sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne powinni dokonać przedstawiciele firm, podając imię i nazwisko oraz dane kontaktowe osoby sponsorowanej (adres e-mail i numer telefonu) oraz dane firmy niezbędne do wystawienia faktury wraz z adresem email na który powinna zostać wystawiona faktura.
Rezygnacja
Rezygnacja musi być zgłoszona na piśmie. W przypadku rezygnacji z opłaty rejestracyjnej do 2 października 2021 r. zostanie zwrócona połowa depozytu, natomiast po tym terminie depozyt nie będzie zwracany.
Wydarzenie kulturalne
W dniu 2 grudnia 2021 o godz. 19.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, ul. Rajska 12 odbędzie się spektakl "Jedzonko" w reżyserii Katarzyny Szyngiera.
Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o zgłoszenie tego faktu do recepcji Sympozjum oraz wniesienie wpłaty w wysokości 10 PLN za osobę.
Wydarzenie nie jest finansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE.
Jedzonko
Reżyseria: Katarzyna Szyngiera
Scenariusz: Marcin Napiórkowski, Katarzyna Szyngiera, Mirosław Wlekły
Scenografia: Przemek Czepurko, Katarzyna Ożgo
Kostiumy: Sylwia Lasota
Muzyka: Jacek Sotomski
Reżyseria świateł: Paulina Góral
Asystent reżysera: Kinga Wosztyl
Choreografia: Bartosz Ostrowski
Inspicjent: Bartłomiej Oskarbski
Producent: Izabella Oleś
„Wybieramy swoje pokarmy nie tylko dlatego, że są dobre do jedzenia, ale przede wszystkim dlatego, że są dobre do myślenia.” To jedno z najsłynniejszych zdań Claude’a Lévi-Straussa – twórcy nowoczesnej antropologii i niestrudzonego badacza kulinarnych mitów, tabu i plemiennych struktur. Jedzenie kształtuje społeczeństwo, ustala kategorie, w których myślimy i mówimy o świecie, wyznacza linie podziałów między zamożnymi a ubogimi, wtajemniczonymi a profanami.
Jedzenie dzieli nas na frakcje, klasy społeczne, pokolenia, nawet klasyczna kategoria narodu jest dziś coraz częściej reinterpretowana przez pryzmat regionalnych smaków. Instagram i telewizyjne show kulinarne sprawiły, że żyjemy w epoce fascynacji jedzeniem i konsumpcji na pokaz. Zarazem dostępność informacji o nadciągającej katastrofie klimatycznej, przerażających warunkach hodowli klatkowej czy konsekwencjach niezdrowej diety sprawia, że z jedzeniem coraz silniej łączy się kategoria odpowiedzialności. Czy mam prawo jeść to, co jem? Jakie konsekwencje moje codzienne wybory mają dla przyrody i mojego własnego organizmu?
Tematem naszego spektaklu będzie jedzenie, a czasem nawet jedzonko. To, czym się delektujemy, obżeramy, co konsumujemy, pochłaniamy, wcinamy... Skąd się wzięło w naszym koszyku, lodówce i na naszym stole? Jaką drogę przeszło i z jakim kosztem się wiąże?
Naszym zadaniem jest przerzucenie scenicznego mostu między codziennością aktów konsumpcji a globalnymi procesami; ukazanie nieoczywistych linii, które łączą wizytę w supermarkecie i selfie z modnej restauracji; zakupy na ekologicznym bazarku i cyklony pustoszące wybrzeża odległego kraju; twoją niewielką lodówkę i największą hodowlę drobiu w Europie.
Smacznego!
W spektaklu wykorzystano cytaty z książki Warnera Anthony’ego „Wściekły kucharz” w tłumaczeniu Katarzyny Makaruk.